Jacek Bugla

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach Wydział: Inżynieria Ochrony Środowiska i Energetyka Specjalizacja: Aparatura i urządzenia ochrony środowiska. Absolwent Studium pedagogiczne   w Ośrodku badań i doskonalenia dydaktyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył również studia podyplomowe Bezpieczeństwo i higiena pracy „Inżynieria i zarządzanie bezpieczeństwem oraz ocena i redukcja ryzyka zawodowego”.

W czasie swojej 20 - letniej przygody z piłką nożną reprezentował wiele klubów piłkarskich z naszego regionu min. Górnik Pszów – którego jest wychowankiem.                                           W roku 2010 uzyskał tytuł instruktora piłki nożnej (Grudzień 2010r – PWSZ Racibórz) Obecnie uczestnik renomowanego kursu trenerskiego UEFA B.

W latach 2010 – 2011 podjął pracę jako trener juniorów drużyny Naprzód Krzyżkowice. W pierwszym roku swojej pracy wywalczył z ta drużyną awans do najwyższej klasy rozgrywkowej juniorów starszych podokręg Racibórz. Sukcesem nie tylko był sam awans ale także stworzenie od podstaw drużyny juniorów gdyż w latach 2010 – 2012 pełnił funkcję Prezesa klubu Naprzód Krzyżkowice.

Uczestnik Konferencji Metodyczno - Szkoleniowych dla trenerów w Zabrzu, Chorzowie i Raciborzu

15 czerwca 2007r. został nagrodzony ,,brązową odznaką honorową" Śląskiego Związku Piłki Nożnej za wkład w rozwój i popularyzację piłki nożnej.

7 lipca 2012r. został nagrodzony ,,srebrną odznaką honorową" Śląskiego Związku Piłki Nożnej za całokształt swojej działalności sportowej.

Certyfikat ukończenia kursu Grassroots 2016